sobota, 9 stycznia 2016

Nowy Jork: Ulubione wspomnienia

Nowy Jork ulubione wspomnienia

Cały trip do Nowego Jorku był niesamowity i zgodnie przyznajemy, że był jedną z lepszych wypraw w naszym życiu (również cenowo, bo dorwałyśmy promocję na fly4free i loty z Warszawy wyniosły nas po 830zł w dwie strony). Było jednak podczas tego pobytu kilka momentów które szczególnie utkwyły nam w pamięci:)

POPOŁUDNIE W CENTRAL PARKU

Park jest ogromny i robi mega wrażenie, do zobaczenia jest baaardzo dużo, więc najlepiej zarezerwować sobie cały dzień, żeby bez pośpiechu wszystko zobaczyć i poczilować na trawie.  Polecamy kupienie czegiś dobrego w Whole Foods przy Columbus Circle przed wkroczeniem do parku i zrobienie małego pikniku :) Odradzamy za to Central Park Zoo! W niczym nie przypomina tego z "Madagaskaru" a najbardziej ekscytującym zwierzakiem tam jest lama:p.
Bardzo polecamy za to wynajęcie łódek, kosztuje 15$ za godzinę więc jeśli jest się w 2-3-4 osoby to wychodzi bardzo mało, my bawiłyśmy się super :)
MET I MoMA

Oba muzea są niesamowite i zrobiły na nas duże wrażenie. Ostrzegamy tylko, że jeżeli chcecie dokładnie obejść MET to zarezerwujcie sobie na to minimum 5-6 godzin. Do MoMa można wejść za darmo w piątki o 17:45 (trzeba przyjść trochę wcześniej i odebrać darmowe wejściówki). Do MET wstęp (pomimo tego, że na cenniku jest 12$) opiera się na dotacjach - możecie więc dać sugerowane 12$ a jeśli nie chcecie wydać aż tyle mogą to być nawet 3$. 

 Widok ze schodów przed wejściem do Metropolitan Museum

 Pollock 

 Ogród na dachu MET MoMa

Trafiłyśmy akurat na super wystawę tymczasową "Punk to Postmodernism"

WILLIAMSBURG BRIDGE

Często pomijany, a naszym zdaniem warto się nim przespacerować. Oprócz tego że jest różowy, na całej trasie można spotkać dużo grafik i rysunków na chodnikach, sporo ludzi uprawia tam jogging i jeździ na deskorolkach. Most ma mega fajny klimacik :) 
POPOŁUDNIE NA DACHU POD39

Hotelowy rooftop w Midtown ma bardzo fajny wystrój, ciekawy wybór drinków i innych alkoholi i o dziwo kiedy tam przyszłyśmy był praktycznie pusty - co ponoć nie zdarza się często :) Drink na dachu z widokiem na Chrystler Building - bardzo na tak. 
PARK HIGH LANE

Powstał w miejscu starej linii kolejowej i "wisi" 9 metrów nad ziemią. Dzisiaj ma 2 kilometry długości i można po nim spacerować albo odpoczywać na ławkach i leżakach pośród roślin w praktycznie samym centrum miasta.


EAST VILLAGE, WEST VILLAGE&GREENWICH VILLAGE

Wszystkie 3 dzielnice mają swój specyficzny klimat, naszym zdaniem najlepiej po prostu zarezerwować sobie trochę czasu i pobłądzić - na prawdę można poczuć atmosferę Nowego Jorku. Gdybyśmy miały wybrać ulubioną to pewnie padłoby na Greenwich Village, która emanuje uroczą atmosferą europejskiego miasteczka i jest mieszanką dawnej dzielnicy artystycznej z życiem studenckim.PROM NA STATEN ISLAND

Sam rejs nie jest niczym nadzwyczajnym, chyba, że ktoś lubi statki wycieczkowe wypełnione turystami. Plusem jest to, że 30-minutowy rejs jest zupełnie darmowy :) Wszelkie inne niedogodności rekompensuje widok na Manhattan i Statuę Wolności, który zapiera dech w piersiach. Właśnie o tym widoku mowa;)

BIBLIOTEKA PUBLICZNA

Znajduje się na Piątej Alei i jest jedną z największych bibliotek na świecie. Wnętrze jest na prawdę niesamowite; fajnie byłoby pracować nad blogiem w takim miejscu i może nawet pisanie magisterki nie byłoby takie bolesne;)
TOP OF THE ROCK

Widok z ostatniego piętra Rockefeller Center pozwala spojrzeć na Nowy Jork z zupełnie innej perspektywy. Tak na prawdę to chyba dopiero wtedy zrobił na nas tak oszałamiające wrażenie.  Z balkonu widokowego możemy podziwiać panoramę miasta, Central Park i Empire State Building w całej jego okazałości. Po zmierzchu naszym oczom ukazują się tysiące świateł od których ciężko oderwać wzrok :) 

SOHO I BROOKLYN

Te miejsca też uwielbiamy; o Brooklynie już pisałyśmy osobny post, niebawem pojawi się taki o Soho :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz