poniedziałek, 4 stycznia 2016

10 powodów, dla których kochamy Brooklyn

http://www.coconutpathway.com/2016/01/10-powodow-dla-ktorych-kochamy-brooklyn.html


1. Atmosfera. Zwłaszcza Williamsburg. Cała okolica ma mega fajny klimat, widać połączenie starego z nowym i kreatywność na każdym kroku: knajpy z niesamowitym wystrojem, restauracje, butiki, sztuka, muzyka – co chwilę powstaje coś nowego. Można szwędać się tam całymi dniami i chłonąć twórczą energię młodych i zdolnych.

Restauracja Shelter - w środku niesamowity klimat i pyszne burgery

2. Street art – nie będziemy nawet wymieniać artystów, którzy zaznaczyli tutaj swoją obecność – bo lista wydaje się nie mieć końca. Szczególnie polecamy okolice stacji Bedford (L-ka) w kierunku Kent i Wythe oraz wzdłuż N 6th St, no i oczywiście Bushwick.3. Vintage. Nie ważne, czy szukasz ubrań, winyli, książek czy antyków – na pewno znajdziesz jedne w swoim rodzaju skarby na każdą kieszeń. Nasze ulubione miejsca to Buffalo’s Exchange i Beacon’s Closet. Nie znamy nikogo, kto wyszedłby z tamtąd z pustymi rękoma. Poza tym, do Beacon’s możesz przynieść swoje ciuchy i wymienić je na kasę albo bony na zakupy.

Beacon's Closet

4. Pancakes z 5leaves. 5leaves to ogólnie super miejscówka i wszystko tam jest pyszne, ale pancakes z ricottą to NIEBO. Mogłybyśmy przelecieć Atlantyk dla nich samych. Nie wiem jak oni to robią, ale nigdy w życiu nie jadłyśmy niczego pyszniejszego.5. Rooftop Bars. Prawie wszystkie mogą pochwalić się super widokiem i o wiele mniej pretensjonalną atmosferą niż na Manhattanie. Szczególnie polecamy australijski Northern Territory.

Zachód słońca na tarasie Northen Territory

6. Flea Markets. Na Brooklynie jest ich kilka i są jednymi z fajniejszych, jakie miałyśmy okazję odwiedzić. Szczególnie dużo perełek znajdziecie na Artists&Fleas na 70 N 7th St, gdzie co weekend wystawiają się lokalni artyści i designerzy. Jeśli zgłodniejecie, w wakacyjne dni zaraz za rogiem na terenie East River State Park znajdziecie Smorgasburg – ponad 100 food trucków i wystawców z pysznym jedzeniem z całego świata.pyyyyycha!

7. Nightlife. Miejscówki z tanimi shotami, ogródki piwne, bary z widokiem na Manhattan, kluby z których możesz wyjść następnego dnia - nie ważne na co masz wieczorem ochotę, na pewno to znajdziesz. My często zaczynałyśmy nasze wieczory w knajpach w okolicach Bedford, potem The Woods, Bembe albo Union Pool. Na cięższe noce polecamy Output.8. Brooklyn Heights. Obok West Village jedna z najbardziej uroczych części mieszkalnych Nowego Jorku. Piękne kamienice i eleganckie lokale tworzą klimat o którym ciężko zapomnieć.
9. Brooklyn Museum – często pomijane podczas wizyt w NYC, naszym zdaniem może pochwalić się jednymi z najciekawszych wystaw: bardzo fajne sekcje fotografii, KAWS, Faile,The Rise of Sneaker Culture czy Basquiat The Unknown Notebooks.

10. Widok na Manhattan.
 Brooklyn Hights Promenade, Brooklyn Bridge Park czy East River State Park. Nie ważne, czy w dzień czy w nocy – można siedzieć na ławce godzinami i podziwiać. Polecamy też jedną z ulubionych miejscówek fotografów - widok na Manhattan Bridge z Washington Street na DUMBO.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz